CYBERTEK Oscilloscope Current Probe CPL8100A CPL8100B Range 10A 100A DC AC Bandwidth DC~2Mhz Connect to Any oscilloscope(CPL8100A 100A 600kHz)
★★★★★ 4.4 103 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by anatoliarestaurant.co.uk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
CYBERTEK Oscilloscope current probe CPL8100A CPL8100B Oscilloscope probe Current range 10A 100A DC AC Max. 100A max. Bandwidth DC~2Mhz connect to any oscilloscope(CPL8100A 100A 600kHz)
  • Low-Frequency AC/DC Current Probe CPL8100A (100A/600kHz)
  • Low-Frequency AC/DC Current Prob CPL8100B (100A / 2MHz)
  • Provide two range option of 10Aand 100A
  • With standard BNC output port, the probe can connect to any Oscilloscopes
  • The current probe that can measure both DC and AC current up to 100A (70.7Arms)
Model QD-cybertek-CPL8100A
Brand Name QDTimes
Manufacturer Shenzhen Zhiyong Electronics Co., Ltd.
Included Components QD-cybertek-CPL8100A
Warranty Description one year warranty
EU Spare Part Availability Duration 1 Years
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
103 ratings | 42 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (83)
4 stars
5% (5)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (11)